Barevné cvrnkání 8.3.-12.3.2021

Dobrý den milé děti a rodiče, druhý týden distanční výuky je před námi, tento týden se zaměříme na přípravu do základní školy. Pokud nebudete mít možnost tisku, vytištěné pracovní listy si můžete vyzvednout před vchodem do 1. třídy v dopoledních hodinách nejdéle do 12.00. od pondělí do čtvrtka.

grafomotorika – procvičíme si všechno, co jsme za celý školní rok se naučili, nezapomeňte na správný úchop tužky, nejdříve si procvič obtažením předepsaného grafa, potom dokresli do konce, zkus kluka a holčičku vybarvit a vystřihnout.

procvičte si počítání – vybarvěte správný počet kroužků, podle počtu prstů

procvičte si geometrické tvary – vybarvi správně, zapiš správný počet a rodičům pojmenuj správně tvary př. červený kruh, můžeš si s rodiči procvičit tvary u vás doma – zadejte dítěti : příklad -najdi v kuchyni, co je kulaté jako kruh, co vypadá jako trojúhelník,…

Umím všechny barvy základní i doplňkové : procvičte s dětmi všechny barvy, můžete zkusit i odstíny tmavé i světlé, ptejte se jakou barvu má tahle věc, kde vidíš něco červené, apod. Procvičte si barvy na housence, můžete na jedné housence například zadávat dítěti barvy a dítě vybarvuje, př. vybarvi další díl na housence zeleně, pak oranžově atd., nebo dítě může vybarvovat zadané barvy opakováním barev předkreslených. Na housenkách můžete s dětmi procvičit prostorové vztahy např. jaká barva je na housence první, poslední, která barva je vpravo vedle žluté, mezi červenou a fialovou, jmenuj všechny barvy před hnědou,….

Naučte se krátkou básničku : na básničce můžete s dětmi procvičit správnou výslovnost všech hlásek, počáteční písmena, slabiky,  př. slovo KULIČKY na jakou hlásku začíná slovo / co slyšíš na začátku slova/, co slyšíš na konci,  vytleskej slovo kuličky, kolik má slabik, opaky malá je kulička, kdyby byla velká je to… /koule/

V ZEMI MALÝ DOLÍČEK

AŤ JE PLNÝ KULIČEK

ŤUKY, ŤUKY, KULIČKY

POJĎTE SI HRÁT , DĚTIČKY

DO PYTLÍKU HOZENÉ

JSOU KULIČKY ZELENÉ.

ŽLUTÉ, MODRÉ, ČERVENÉ

HLINĚNÉ I SKLENĚNÉ

JEDNA, DVĚ, TŘI ČTYŘI, PĚT,

PŘIDÁM JEDNU, JE JICH ŠEST.